Geocaching am Fuße des Riesengebirges

In der Nähe.:

  • Cache – Hrad Vřešťov (Burg Vřešťov)
  • Cache – Velký Vřešťov Bažantnice (Fasanengehege)
  • Cache – Velký Vřešťov – historie a pověsti (Velké Vřešťov – Historie und Sagen)
  • Cache – Velký Vřešťov a rybník (Velký Vřešťov und Teich)
  • Cache – Zámek Bílé Poličany (Schloss Bílé Poličany)
  • Cache – Zemědělská (Landwirtschaft)
  • Cache- Kamené kříže 4 a 5 Lhotka (Steinkreuze 4 und 5 Lhotka)

Jetzt nur ein paar Begriffen für Anfänger. Die Leute, die Caches jagen, heißen kačeři, ti co nejsou zasvěceni do této hry jsou mudlové.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen. (zdroj: www.wikipedia.cz)

Diese Spiel ist vhodná für kleine Kinder mit Eltern, neboť mají k procházce nějaký cíl. Je to navíc hra hlavně v přírodě.  Nejjednodušší hledání je s navigací (GPS). Do ní zadáte GPS souřadnice, které Vás navedou k nějakému pokladu. A co tím pokladem je? Většinou se jedná o drobnosti např. překvapení z kinder vajíček. Můžete si něco vzít, v případě, že tam opět něco drobného přidáte. A kde zjistíte souřadnice pokladu, kešky? Z. b. www.geocaching.com ist die Lankarte, kde jsou zobrazeny kešky podle lokality, kliknete na její jméno a tam vám vyjede stránka, kde je něco o té kešce napsané, jsou tam souřadnice a nápověda kde kešku máte hledat např. pod pařezem. Když kešku odlovíte, najdete, můžete se zapsat do tzv. logbooku (Heft).

Keška