Aussichtstürme am Fuße des Riesengebirges 

Aussichtsturm Masarykova věž samostatnosti
Budova je postavena na hlubokých základech na pískovcovém podloží, kámen na stavbu byl vytěžen v nedalekém lomu sv. Josefa. Uvnitř je umístěno malé muzeum a pietní síň se jmény obětí válek z Hořicka. Po točitém schodišti se návštěvník dostane na ochoz, ze kterého je velmi pěkný pohled na město a jeho okolí, při pohledu na sever je za příznivého počasí výhled až na panoráma Krkonoš. Vrchol věže je zakryt hvězdářskou kopulí.

Öffnungszeit: täglich außer Montag 9:30—12 / 13—17 Uhr. (Mai – September) seit 12. September geöffnet nur am Freitag, Sammstag und Sonntag.  Eintritt: 30 Kč; Kinder, Studenten und Rentner 15 Kč

Aussichtsturm Hořický chlum – z rozhledny jsou krásné výhledy na všechny strany: Nord — Fuße des Riesengebirges mit s dominantou Zvičinou (671 m) a Bergkamm Krkonoš, West — Jičínská pahorkatina (Zebín, Veliš, Tábor aj.), jih — pohled na Hořice a do Polabí, východ — Broumovsko, Orlické hory. Za ideálního počasí lze spatřit žižkovský vysílač v Praze. Öfnungszeit: Mai-SEptember (Sammstag, Sonntag und Feiertage) 9:00—18:00 Uhr., Oktober (Sammstag, Sonntag und Feiertage) 9:00—17:00. Po dohodě s odborem KČT Hořice možnost návštěvy i mimo otevírací dobu. Eintritt: 10,—/5,— Kč. Parken: ohne Gebühren vor der Aussichtsturm.

Aussichtsturm Chlum bei Hradce Kralové – tato rozhledna je zdaleka již viditelná telekomunikační věž s vyhlídkou, která se nachází nedaleko silnice E443 Hradec Králové-Jičín u osady Chlum. Es gibt hier Aussicht auf Riesengebirge, Adlergebirge, Hradec Králové, Kunětická Hora, Železné Hory.

Bílá věž Renaissanceturm Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m) Hradce Králové, z jejichž ochozů se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Aussichtsturm KozinecVidochov, Nová Paka 509 01
Vyhlídková věž na vysílači Kozinec u Vidochova na Jičínsku s nádhernými výhledy z výšky 33 metrů na Krkonoše, Orlické hory, Ještědsko-kozákovský hřbet či Zvičinu. Öfnungszeit: Juni bis September jede Sammstag von 12-17 Uhr.

Aussichtsturm auf Zvičina bei Dvůr Králové nad Labem
Unikátní rozhledna s otáčivou kupolí u Raisovy chaty na vrcholu Zvičiny výhled je zde nádherný. Zahrnuje Kunětickou horu, Železné hory, Říp, Milešovku, Bezděz, Lužické a Jizerské hory. Aussichtsturm ist geöfnett in dem Offnungszeit der Restauration, Eintritt – Erwachsene 20,- kč , Kinder 15,- kč. Öffnungszeit: Sommer Mittwoch, Donnerstag: 11.00 – 22.00 Freitag, Sammstag: 11.00 – 24.00 Sonntag: 11.00 – 20.00, zima Pátek: 16.00 – 24.00 Sammstag: 11.00 – 24.00 Sonntag: 11.00 – 20.00.

Aussichtsturm in Libníkovice
Libníkovice, 503 46 Třebechovice pod Orebem, Libníkovice
Aussichtsturm Libníkovice bei Třebechovic pod Orebem. V současné době je výhled z rozhledny omezený kvůli vysokým stromům v okolí. Stempel der Aussichtsturm können Sie lze získat v Libníkovicích u Remsových v čísle popisném Nr. 38 (zweite Haus hinten dem Gemeindeamt rechs Richtung Jílovice). Taktéž lze na tomto místě zakoupit pohlednici rozhledny.